PRODEJ SENA – GRANULE

Moderní technologie a klasická surovina ve spojení nabízí nové cesty v krmení koní objemovým krmivem.

Měsíční náklad na objemové krmivo pro koně o hmotnosti 500 kg je při větším odběru granulí 1 290 Kč/měsíc.

Pytel 25 kg  – 265 Kč (10,60 Kč/kg)

Big Bag 1 000 kg  – 8 600 Kč (8,60 Kč/kg)

Možnost dopravy, nebo osobní odběr Praha. Kontakt.

Co je granulované seno?

Naše granulované seno je luční seno z oblasti podhůří (Certifikát ekologické kvality) lisované za vysoké teploty a tlaku do granulí (pelet) o průměru cca 10 mm. Vysoká teplota bezpečně zničí mikroorganizmy a bakterie, seno nepráší a má vysokou stravitelnost.

Pro které koně je granulované seno nejvýhodnější?

Granulované seno může být řešením pro každého koně, a to zejména pokud je kůň alergik, dušný, má dentální či metabolické problémy či je jinak špatně krmitelný, pokud je kůň starší nebo naopak ve vyšší zátěži s potřebou efektivněji vstřebávat.

Pro které majitele je vhodným řešením?

Pro majitele, kteří chtějí mít přesnou kontrolu nad množstvím skutečně spotřebovaného objemového krmiva (odpadá krmení vidlemi ,,od oka“). Pro majitele, kteří chtějí, aby byl kůň oblejší, snáze se krmil a nezanášel si dýchací ústrojí mikročásticemi sena a travin, které dráždí ke kašli. Je vhodné i pro majitele v malých rodinných poměrech, kteří nedisponují technikou na manipulaci s balíky.

Jak se granulované seno krmí?

Krmí se suché v množství 1 kg na 100 kg živé váhy/den. Pro staré koně doporučujeme granule před krmením navlhčit, zkřehnou a rozpadnou se, snadno se žvýkají. V případě potřeby se dá použít i jako podestýlka (nasaje vlhkost a rozpadne se).

Video z přípravy 1 kg/ 1 l  – pětina denní dávky pro 500 kg koně

 

20180909_143424

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *