21 otázek na trojnásobnou mistryni ČR

Ve dnech 10.-12.8.2015 u nás proběhlo další soustředění s úspěšnou jezdkyní a trenérkou Natálkou Roučkovou. Denně potrénovala s maximální péčí přes 15 dvojic na různé úrovni včetně skokových začátečníků, kteří tak dostali úžasnou příležitost zkusit si profesionální trénink. Pro všechny byla Natálka opět velkým povzbuzením a motivací do další práce! A na závěr se jezdci ptali na to, co je zajímá – a vás jistě také. Takže do toho:

 

Soustředění

O KONÍCH A JEŽDĚNÍ

 1. Barča: Která disciplína či styl ježdění je pro koně nejšetrnější z hlediska dlouhodobého zdraví? Naty: Myslim, ze na hobby urovni,je jedno jakou disciplinu zvolime- vrcholovy trening koni je asi nejnarocnejsi pro kone v military.
 2. Terka: Jak budovat cit pro nalezení dobrého místa odrazu? Naty: Znova a znova skakat a skakat a skakat,naucit se znat na kolik metru meri jednotlive distance,jak dlouhy cvalovy skok ma zhruba muj kun, v jakem tempu ho potrebuji jet a to porad do zblbnuti cvicit..
 3. Kačka: Jak přimět koukaveho koně skočit vše napoprvé? Naty: Mel by i pri drezure tu a tam skocit koukavy skok, treba ob den, abymu to pripadalo normalni a samozrejme spravne reagovat na holen.
 4. Kačka: Jak vyrobit stav, kdy jde kůň krz otěž na holen dopředu? Naty: Mit trpelive nastavenou ruku a vydrzet v pokracovani dopredu nez kun povoli.
 5. Kačka: Existuje nějaká cesta jak poznat ideální tempo na parkur? Naty: Zkusit se rozcvalat co nejrychleji,pak hodne zpomalit,cele jeste jednou zopakovat a pak najit zlaty stred.
 6. Kačka: Naty: Jak podruhé najet zastaveny koukavy skok tak, aby se to napodruhé povedlo? Pevne sedet, dat koni jistotu,dobre tempo.
 7. Terka: Jak se chovat v parkuru před vlastním startem, než rozhodčí zazvoní? Naty: Zopakovat si s konem funguje-li brzda a plyn,reaguje-li na holen, pochvalit,odstartovat-kazdy kun nebo dvojice ale potrebuje svuj obrad na miru pred startem.
 8. Kačka: Jak u lineho koně vybudovat rychlou a snadnou reakci na holen? Naty: Velmi peclive rozlisovat kdy kun holen opravdu nutne potrebuje a kdy ne,aby se nestal dokola okopavanym nestastnikem-kone upozornit, kdyz na lehkou pobidku holene spravne nezareaguje, At uz tusirkou nebo ostrejsimi spornami, ale nasledne hned zopakovat cvik se stejne lehkou pobidkou a chvili dat cas koni,aby pochopil ,ze na to ma zareagovat..
 9. Verča: Co udělat když se velký kůň zakousne do udidla nebo opře do ruky drobnemu jezdci? Naty: Delat co nejvice prechodu co nejrychleji za sebou a vydrzet trpelive projezdovat, mozna prostridat udidla na nejakou dobu. Soustředění

O JEZDCÍCH

 1. Vali: Jak bojovat se strachem po těžším pádu? Naty: Hned nalezt, rozebrat proc a co se stalo,krucek po krucku se vracet k problemu a snazit se ho prekonat.
 2. Terezka: Co mám udělat pro to, abych nad skokem správně seděla? Naty: Myslet na proslaplou patu a primackle koleno,telem se zvednout jen co si rekne skok a kun..
 3. Terry: Jak jít co nejlépe s pohybem koně nad skokem? Naty: Jednoduse se s konem pres skok uvolnene bez stresu zhoupnout a on uz si vas vytahne jak bude potrebovat.
 4. Juli: K čemu je tolik důležitá proslapnuta pata? Jak ji dosáhnout? Naty: Kvuli rovnovaze, aby se kun neotravoval zvedlou patou, aby se mohly nosit sporny a jezdec je pouzil opravdu jen kdyz je potreba.
 5. Terry: Jak se ze sedla pozná měkká ruka? Naty: Clovek by mel byt na koni uvolneny – nejlepsi je se asi natocit na video a pak srovnat s profi jezdci.
 6. Eliška: Jak trénovat pevné držení kolena v sedle? Naty: To je potreba hlavne na prechody do nizsiho tempa nebo pri drzeni nad skokem,jinak muze byt koleno volne. Nejlepsi je asi kazde jezdenise soustredit na jednu zasadni vec,kterou chci ten den vylepsit.
 7. Juli: Co mám udělat pro to, aby mi stále neujizdela holen dozadu? Zatím mi trošku pomohly delší třmeny. Naty: Hodne trenovat stani ve trmenech-to je dobre pro holene at uz ujizdeji dopredu nebo dozadu-nauci to optimslnimu balancu a pak samozrejme oblibene jezdeni bez trmenu s nohou co nejvice uvolnene spustenou dolu.
 8. Terry: Jak se na sirkovem skoku nevracet příliš brzy do sedla? Naty: Snazit se mit dobre oprene holene,aby zbytek tela mel dostatecnou oporu. Soustředění

O NATÁLCE

 1. Barča:Jaký je Tvůj největší jezdecký cíl? Naty: Zajet si pohar narodu a samozrejme mit na to kone..
 2. Vali: Měla jsi někdy chuť s jezdenim skončit? Jak jsi se s tím poprala? Naty: Kdyz mi umrel nejlepsi kun, ale pece o rychle prichoziho jineho kone,bylo to nejlepsi jak to prekonat..
 3. Eliška: Z jakého úspěchu jsi se nejvíce radovala? Naty: Asi kdyz sem potreti vyhrala mistrovsky titul v zenach s Cohibou,a z kazde dobre zajete grand prix uz jen pro to, ze mam kone,ktery ty vysky muze skakat a ze si to vubec muzem skocit.
 4. Natálka: Co pro Tebe bylo impulsem věnovat se ježdění na profi úrovni? Jak se z hobby stalo profi? Naty: Pro me je to porad hobby..:-)

Děkujeme moc a těšíme se na další tréninky! Ty jsou v plánu na 28.9., 28.10.-1.11., 17.11. Termíny jsou předběžné, říjnové a listopadové tréninky proběhnou již pravděpodobně v hale v souladu s aktuálním počasím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..