Odešel Carrick, pan král…

Dobří koně učí jezdecké lekce, nejlepší koně životní lekce.

Carrick a Rede se narodil v Německu 21. května 2007 a vzhledem ke svému původu (Corrado I. – Eurovision), charakteru, kvalitě exteriéru a skoku se stal korovaným plemeníkem pro teplokrevné klisny. Byl vybrán pro import a plemenitbu do Irska, kde v hřebčíně Lougherne působil po čtyři roky pod jménem Lougherne Carrick a Rede. Oficiálně má za tu dobu v Irsku zapsaných 64 potomků, ale v roce 2015 přišel čas na změnu. Jako osmiletý po čtyřech letech připouštění neměl za sebou žádné závody, alepsoň ale pravidelně skákal ve volnosti. Vrátil se do Německa, na základě videa byl pak poslán do stájí Opatrný v Hořovicích, kde se kastroval.

V září 2015 jsme byli zpět doma po našich prvních mezinárodních závodech, a už nějaký čas jsme se poohlíželi po nové hvězdě, a po dvaceti letech strávených s průměrnými koňmi (i když to byla krásná léta!), jsme chtěli koupit životního koně… Díky naší šéftrenérce Natálce a jejímu muži Alešovi se povedlo.

Životní kůň, ten první a jedinečný, který nás měl vzít s sebou snad až do nebes. To byl Carrick.

Začal závodit v říjnu 2015 v Opřeticích. Přeběhli jsme dvě první malé soutěže, napříště v Hradištku jsme už volili starty do 120 cm. Třetí závody v životě jsme spolu absolvovali v Olomouci. Maličko kostrbatě jsme tam přešli naše první společné S*. Radost…

carrick 2014 portraitZimní pauzu jsme strávili po boku těch nejlepších v nádherném areálu Horse Academy, domů se Carrick podíval v březnu po soustředění s Tjarkem Nagelem. A pak to začalo… kolečko závodů a tréninků, práce na drezuře i zásek ve zbylých hřebčích projevech. Rozhodně složitý kůň – o to ale větší učitel pro svou jezdkyni… Během sezony jsme absolvovali několikrát i rámcové soutěže při poháru, a 15. října 2016 jsme sezonu zakončili parkurem stupně ST v Hradištku, kde jsme si skočili i otevřenou vodu a přeběhli poměrně technický kurz… Chybky byly, ale který kůň za rok práce pod sedlem úplně přirozeně nabídne ST? Moc jich není…

5. listopadu 2016 jsme ukončili práci před zimní pauzou a Carrick dostal volno a výběh. 23. prosince 2016, těsně před koncem pauzy, si přehodil dvě kličky střeva a i přes okamžitý odjezd do Heřmanova městce na kliniku nebylo možné ho zachránit. Absolvoval jednu operaci, po níž začal přijímat potravu, a vypadal pár dní opravdu nadějně. Osmý den ale přišly komplikace a s nimi otázka zda ho uspat anebo znovu otevřít… Volili jsme naději a i tentokrát Kája zvládl situaci jako profík. Obě operace byly čtyřhodinové, po obou vstal jakoby se nechumelilo. Bojovník. Ačkoliv ze svých 629 kg dost shodil, stále vypadal jako král. Týden po druhé operaci ale vypadal znovu špatně a o třetím otevření už se vedly spory. Tým z kliniky s ním nakonec souhlasil a my měli poslední naději… I ta však byla lichá. Během operace se rozhodlo o ukončení utrpení vzhledem k poškození střev neslučitelným s jakýmkoliv životem mimo kliniku. Kajo už Ti to prostě nefungovalo, musel jsi odejít… Promiň.

Ačkoliv je pro mne 6. leden 2017 nejsmutnějším dnem za posledních spoustu let, jsem nesmírně vděčná za setkání s tak výrazným koněm, jakým byl Carrick. Bylo nám spolu přáno jen 15 společných měsíců, nikdy ale na Tebe nezapomenu. Miluju Tě Kájo, jsi stále v mojí mysli, v mém srdci, v mém ježdění. A jsi nejlepší.

Po nešťastném úhynu našeho nejlepšího koně jsme se rozhodli udržet ho v paměti všech a uctít jeho památku… Oficiálním názvem stáje je Jezdecky-skokovy-klub.cz, z.s., a nyní jej doplní neoficiální název Carrick Stables.

14. ledna 2017 se sešel tým v El Magicu v Praze, abychom pobyli po tomto náročném období spolu a zapálili za Káju svíčku. Díky za to.

A pro Tebe Kájo, Tvoje písnička… It took us a while, With every breath a new day, With love on the line, We’ve had our share of mistakes, But all your flaws and scars are mine… Still falling for you, Still falling for you…

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..